Committee Chairs
Abstract Statute Revision
Jill Reynard – Co Chair
Jerilyn Stull – Co Chair
Ellen Albrecht
Scott Brown
Renee Haralson
Joyce Huddleston
Doug Simmons
Chris St John
Julie Wagenblast
Advertising and Publicity
Elizabeth Daniel – Chair
Scarlett First
Patrick Malone
Marcy Wagner
Website & Social Media
Kevin Mohr, Chair
Scarlett First
James Leftwich
Lisa Threatt
Bylaws Committee
Chris St. John, Chair
Mike Malone
Eric Schibi
David Scott
Doug Simmons
Jerilyn Stull
Sandy Weis
Convention Committee
Denise Finlay – President Elect
Mike Malone – Chair
Ellen Albrecht
Elizabeth Daniel
Jill Dickinson
Lisa Henry
Darren Newell
James Leftwich
Shawn Herrick, Staff
Education Committee
Denise Finlay – Exp 3/24 – President Elect Chair
Ellen Albrecht – Co-Chair – Exp 3/25
Nicole Banks – Exp 3/25
Elizabeth Daniel – Exp 3/26
Lindee Deshler – Exp 3/26
Brandon Deshler – Exp 3/26
Ashley Garr – Exp 3/25
Julie George – Exp 3/26
Patty Holle – Exp 3/26
Jason Holdmeier – Exp 3/26
Lisa Henry – Exp 3/25
Bo James – Exp 3/26
Annie Malave – Exp 3/26
Amber McDowell – Exp 3/24
Mike Malone – Exp 3/24
Patrick Malone – Exp 3/24
Kevin Mohr – Exp 3/26
Rick Pierce – Exp 3/25
Sarah Porter – Exp 3/26
Candi Slobodnik – Exp 3/25
Tate Wyatt – Exp 3/24
Mary Jo Wallis – Exp 3/26
Executive Secretary Supervisory Board
Mary Jo Wallis – Immediate Past President
Kevin Mohr – President
Denise Finlay – President Elect
Amber McDowell – Vice President
Patty Holle – Treasurer
Grievance Committee
Dakota Dennis – District 1 (1st year of a 2 year term)
Rachel Frye – District 2 (1st year of a 2 year term)
Ty Lewis – District 3 (2nd of 2 year term)
Darci Jones – District 4 (2nd of 2 year term)
Joyce Huddleston – District 5 (1 year term)
Legislative Committee
Ashley Garr – Co-Chair
David Blomquist – Co-Chair
Mary Jo Wallis – Immediate Past President
Kevin Mohr – President
Denise Finlay – President Elect
Amber McDowell – Vice President
Ellen Albrecht
Steve Bolla
Kara Elgin
Julie George
Carly Grit
Lisa Henry
Wendy Hoelting
Patty Holle
Annie Malave
Patrick Malone
Mike Malone
Chris St. John
Eric Schibi
Dave Scott
Christina Snow
Todd Sheppard
John Stauffer
Jerilyn Stull
Membership Committee
Mike Malone – Chairman
Ty Lewis
Marcy Wagner
Grant Zehner
Tate Wyatt
Patrick Malone
Memoirs Committee
Doreen Thomas, Chair-District 3
Sondra Bracelin – District 1
Jackie Askren – District 2
Darci Jones – District 4
Joyce Huddleston – District 5
Nominating Committee
Kevin Mohr – President – Chair
Mary Jo Wallis – Immediate Past President
Patty Holle
Lisa Henry
Mike Malone
PAC Committee
(Legislative Districts)
Kevin Mohr – President – Chair District 2
Patty Holle, Treasurer, District 2
Ashley Garr, Legislative Co-Chair District 3
David Blomquist – Leg. Co-Chair District 1
Jerilyn Stull – District 5
Mike Malone, District 4
Planning Committee
Kevin Mohr, President
Mary Jo Wallis, President Elect
Amber McDowell
Darci Jones
Young Title Person Committee
Mary Jo Wallis – Immediate Past President
Denise Finlay – President Elect
Dakota Dennis
Charlie Delay
Scholarship
Denise Finlay – Co Chair
Mike Malone – Co Chair
Joyce Huddleston
Jill Reynard
Ellen Albrecht
Independent Agents
Odyssey Court
Denise Finlay – Co-Chair
Amber McDowell — Co-Chair
David Scott – Co-Chair
Kevin Mohr – Co-Chair
Jerilyn Stull
Denise Finley
Jill Reynard